EFT,energetická psychologie

HISTORIE  EFT a  ENERGETICKÁ PSYCHOLOGIE
Klíč1.JPG
EFT je zkratka anglického názvu Emotional freedom techniques,
v překladu do češtiny Techniky emoční svobody. Klinický psycholog dr. Roger Callahan znal tyto fenomény a v roce 1979 vytvořil systém poklepů na meridiány, kterým velmi účinně, a do té doby nemyslitelně rychle, dokázal u lidí se značnými zdravotními problémy nalézat cestu k jejich úplnému uzdravení. K velkému údivu všech odstraněním negativních emocí, odstraňoval i mnoho tělesných obtíží. Svou metodu  nazval  TFT (www.rogercallahan.com).
  
Jeho žák Gary Craig metodu TFT ještě zlepšil, výrazně zjednodušil a pojmenoval ji EFT v překladu Techniky Emoční Svobody (www.emofree.com ). V současnosti se  EFT  velmi rozšířilo především v Anglii a USA. V České republice je známo asi 10 let. Tuto metodu poprvé v Česku představila Sindy Katayama - Institut energetické psychologie 

 
EFT řadíme mezi energetickou psychologii, která je v dnešní době hodně vyhledávaná. Hlavní myšlenka EFT je, že příčinou našich negativních emocí je porucha v našem energetickém systému. A pokud je naše tělo zaneseno negativními emocemi a myšlenkami, vznikají fyzické i psychické nemoci.
Klíč ke své svobodě máte ve svých rukou
 
logo2.png
Energetická psychologie & EFT
Součást  této nové vědecké oblasti je právě metoda EFTpoklepávání.  Jedná se o řešení psychických i fyzických problémů poklepáváním na akupunkturní body meridiánů (energetické dráhy těla), které se občas říká „ akupunktura bez jehel „. Tato metoda, ale s jehlami  byla známá již před 5 000 lety.
U většiny lidí bývají stresové reakce vyvolány negativními vzpomínkami, jež mají kořeny v minulých traumatech v jiných případech je přijali v dětství. Věčně se opakující reakce nás vyčerpávají,  takže jsme náchylní k nemocem, máme nadváhu, jsme vystresovaní a nedokážeme se radovat ze života.
Pomocí metody EFT je možné přeprogramovat mozek a tělo, aby jednaly a reagovaly úplně jinak. Poklepávání dokáže zastavit stresovou reakci. A pokud si při poklepávání vybavíte nějaký nepříjemný zážitek např. z dětství, deaktivujete v mysli tyto představy a již Vás nebudou negativně ovlivňovat. Většina  i fyzických bolestí lze odbourat díky EFT neboť většinou za  touto bolestí leží emoce a díky poklepávání se energetický blok v těle rozpustí a bolest odejde.
 
Hypnoza
Hypnoterapie je založena na myšlence, že duševní procesy působí přímo na tělesné funkce. Hypnóza je elementární forma biologické komunikace, která probíhá na základě uvolnění tělesných biochemických přenašečů. Literatura předkládá dostatek důkazů, že metody postavené na vzájemných rekcích těla a ducha, je hypnoterapie.
 
NLP - Neuro-lingvistické programování
NLP nabízí nový pohled na komunikaci i na možnosti změny rozvoje člověka. Umožňuje popsat a hlavně změnit způsoby, jak se lidé učí, mění a vyvíjejí. Jde o pohled velmi precizní, přesný a zároveň pragmatický zaměřený. NLP nabízí určité praktické nástroje, metody a také návody a způsob, jak je používat. Nabízí možnosti, jak zlepšit naši komunikaci s partnerem, určitou skupinou, popřípadě se sebou samým. Pomáhá nám při řešení problémů nebo dosahování našich cílů.
 
Kvantové unášení
Metoda Quantum Entrainment® (QE - kvantové unášení, kjůví neboli kvantovka), založena  v roce 2007 Dr. Frankem Kinslow důmyslně propojuje poznatky moderní vědy s východní duchovní naukou o podstatě bytí a umožnuje nám skrze praktické techniky vyššího stavu vědomí než na který jsme v běžném životě zvyklí. Nenásilně nám umožnuje pracovat s myslí tak, abychom dosáhli vnitřního klidu a stavu sebeuvědomění, které je předpokladem pro štastnější a celkově kvalitnější život.  Kvantová metoda QE přenáší naše vědomí přes čisté povědomí k prožitku Eucitu, nejhlubší skutečnosti.
 
Z knihy Poklepávání - Nick Ortner
" Jednoho dne se medicínská profese probudí a uvědomí si, že nevyřešené emocionální problémy jsou hlavní příčinou 85% všech nemocí. Od té chvíle bude metoda EFT jedním ze základních léčebných nástrojů ..................... jak je již nyní pro mne "
- Eric Robins, Praktický lékař
ceport3 – kopie.png
IMAG2425.jpg
IMAG2451.jpg
IMAG2424.jpg
Vůně tvoří neoddělitelnou součást našeho života, ať už si to uvědomujeme nebo ne.......
Více ZDE

 


 
Byl přidán do rubriky ZBOŽÍ nový příspěvek, který se týká tradiční čínské medicíny. Díky drahokamenu- TURMALÍN z kterého je zvláštní technologií vytvořeno turmalínové vlákno a tím je možné v celé šíři využít vynikající vlastnosti tohoto kamene do zboží např. ponožky, šála, potítka atd.

Chcete šetřit přírodu? Je to jednoduché začněte tím, že budete používat v domácnosti ekologické přípravky :-) ......

12.8.2015

V této rubrice nejdete zajímavé zboží, které možná už používáte stejně jako já :-). A nyní nově zdravá kává. Ještě neznáte zdravou kávu s ganedermou od fimy DXN? 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one