EFT a Příběhy

PROBLÉM  MÁ  TEN, KTERÝ  HO  ŘEŠÍ  :-)

Ten který nám způsobuje problémy  ve většině případů si není vědom, že by on sám měl nějaký problém.

 
Vyřešené  případy pro ilustraci, co vše je možná díky  EFT  zvládnout
 
Strach přijímat dárky
Klientka  přišla s tím, že když dostane  dárek má  divný pocit. Nedokáže  se radovat z dárku a tím  nemohla ani obětovat radost darujícímu. Když jsem začaly vyťukávat všechny pocity s tím spojené, vzpomněla si na zapomenutý příběh. Asi v i 6 letech  jí  oslovil cizí pán a nabízel hračky, aby s ním šla  do auta, ale ona utekla.  V tu chvíli se vrátil  pocit hrůzy když utíkala, že ji zabije. Bohužel tato vzpomínka zůstala v podvědomí a tím se vždy aktivoval vykřičník v jejím podvědomí POZOR, když dostávala dárky, no  a divný pocit byl na světě. Díky terapii dnes s radostí přijímá dárky a tímto pocitem obdaruje i osobu, která dárek přinesla :-)

"Špatná matka " 
Samozřejmě, že klientka nepřišla s tím, že je špatná matka :-), ale měla problémy  s pubertální synem 14 let. Při hovoru jsme probraly chování syna a jeho otce (klientka je rozvedená), který stále matku napadál, že neumí vychovávat syna. Bohužel  to, tak bývá  u rozvedených rodin. Postupně jsme vyťukaly vše co jí na chování syna a bývalého manžela vadí, až sama prohlásila jsem špatná matka. To jsme samozřejmě také zpracovali a klientce se ulevilo. Po týdnu volala, že vztah se synem se uklidnil, puberta samožřejmě je tu dál, ale klientka je již v klidu a řeší vše s nadhledem. A bývalý manžel se také uklidnil a matku už nenapadá. Tím, že jsme rozkryly pocity  "jsem špatná matka" a vše jsme vyťukaly, matka si oddychla a viděla vše z jiného úhlu. Když později znovu přišla vyprávěla, že situace se synem se výrazně zlepšila, jen zůstaly pubertální výstřelky, které  klientka  bere z nadhledem a hranice syna udržuje v klidu.
Syn pouze klientce ukazoval její přesvědčení, že je špatná matka :-)
 
Panický strach z bouřky
Klientka (74 let) 60 let trpí panickým strachem z bouřky, kdy se schovávala pod peřinu, nemohla dýchat, srdce bilo na poplach. Během jedné terapie jsme vyťukaly všechny strachy a fyzické projevy a dostaly jsme se odkud pramení její strach. Bylo jí tenkrát 12 let, kdy byla na kopci plných stožárů elektrického vedení a ze všech stran řádila bouřka a pociťovala hrozný strach. Po týdnu se klientka ozvala, že byla  zrovna velká bouřka a ona byla klidná a sledovala blesky :-). Nyní se i v životě bojí méně, což se projevilo pozitivně v jejím životě.
 
Strach z jízdy na koni
Klientka i přesto, že se snažila překonat tento strach a párkrát vyjela s kamarádkou na koni se jí to nepodařilo a již odmítla na koně sednout. Při hovoru jsme našly čeho se přesně bojí. Začaly jsme vyťukávat všechny strachy např. z pádu - strach z bolesti. V průběhu ťukání si vzpomněla na podobný strach, úraz ve 12 letech, také způsobil panický strach (vykloubená ruka)  a pak si vzpomněla, že v dětství  (2 roky), kdy při úrazu skončila v nemocnici a cítila velkou samotu. Díky tomu  měla tento strach spojený se samotou a ten ovládal její život. Dále byl strach, že se jí budou smát. I když věděla, že se to teprve učí i to jsme vyťukaly. V současné době klientku opustil panický strach a její život běží mnohem klidněji.
Většinou např. ze strachu ze zubaře se vyklube pocit strachu z bolesti, který souvisí  určitou bolestnou situací z dětství. Jak dítě kdysi vnímalo bolest např. z odloučení si přenáší i do dospělosti.
 
Bolest ramene
Po pádu měl klient naražené rameno a  ještě po měsíci  od lékařského vyšetření ho to stále bolelo a nemohl se bolesti zbavit. Stačila jedna terapie, kdy jsme vyťukali všechny fyzické potíže, jak v klidu,tak při pohybu. Když bolest vymizela bylo klientovi divné,že to již nebolí. Přistoupila jsem k dalšímu ťukání,že je divné, že to nebolí. Pokud bychom to neudělali bolest by se vrátila. Jeho podvědomí  nebylo ještě přesvědčené, že to bolet nemusí  :-)
Vyřešených případu je samozřejmě více  a tak další budu postupně přidávat.
ceport3 – kopie.png
IMAG0903.jpg
IMAG1028.jpg
DSCF4740.JPG
Vůně tvoří neoddělitelnou součást našeho života, ať už si to uvědomujeme nebo ne.......
Více ZDE

 


 
Byl přidán do rubriky ZBOŽÍ nový příspěvek, který se týká tradiční čínské medicíny. Díky drahokamenu- TURMALÍN z kterého je zvláštní technologií vytvořeno turmalínové vlákno a tím je možné v celé šíři využít vynikající vlastnosti tohoto kamene do zboží např. ponožky, šála, potítka atd.

Chcete šetřit přírodu? Je to jednoduché začněte tím, že budete používat v domácnosti ekologické přípravky :-) ......

12.8.2015

V této rubrice nejdete zajímavé zboží, které možná už používáte stejně jako já :-). A nyní nově zdravá kává. Ještě neznáte zdravou kávu s ganedermou od fimy DXN? 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one